Neesi lietotājs??
Reģistrējies

Diskusijas

Citu lietotāju diskusijas

Kā saglabāt mieru strīda laikā ar partneri

8/08/2024 16:48
ievietoja
[dpic=939b0c5b54879.jpg][/dpic]


[b]Nesaskaņas ir neizbēgama ikvienu veselīgu attiecību sastāvdaļa, taču tas, kā mēs tās risinām, var vai nu stiprināt mūsu saikni, vai novest pie to izjaukšanas. Kad emocijas kļūst augstas, mūsu spriedums var tikt aptumšots un likt mums pateikt lietas, ko vēlāk nožēlosim. Saglabāt mieru šajos brīžos nozīmē ne tikai paškontroli; tas ir par apzinātu telpas radīšanu veselīgai komunikācijai, kas veicina sapratni un tuvību. Šeit ir dažas būtiskas stratēģijas, lai grūtu sarunu laikā jūs būtu mierīgs, vēss un savākts.[/b]

[b]1. Izmantojiet taimauta spēku[/b]

Kad jūs runājat par grūtu tēmu un jūs sākat justies pārņemts ar emocijām — neatkarīgi no tā, vai jūtaties bēdīgs, dusmīgs, noraizējies vai kaut kas cits, pārtraukums no diskusijas var būt gudrs solis. Tas nav par prombūtni no problēmas, bet gan par to, lai jūs varētu nomierināties un pārdomāt, lai jūs varētu efektīvāk risināt problēmu. Atgriežoties pie sarunas, jums būs lielāka iespēja, ka tā būs produktīva.
[b]
2. Izveidojiet plānu[/b]

Domstarpības bieži saasinās, kad runājam nedomājot. Un lielāko daļu laika mēs iepriekš nezinām, kad notiks strīds. Bet, ja plānojat vērsties pie sava partnera par kādu problēmu un zināt, ka tā ir aizkustinoša tēma, veltiet laiku, lai jau iepriekš pārdomātu, ko vēlaties pateikt. Pierakstiet savas domas, ja tas palīdz. Tas dos jums iespēju noskaidrot savas jūtas, mērķus un punktus, kurus vēlaties uzzināt, pirms nonākat emocionāli uzlādētā situācijā. Kad jums patiešām ir saruna, jūs varat skaidri jautāt, jūs varat palikt pie tēmas un izvēlēties vārdus.

[b]3. Pārtrauciet domu lasīšanu[/b]

Bieži sastopama kļūme strīdu laikā ir pārsteidzīga secinājumu izdarīšana par to, ko jūsu partneris domā vai jūt. Šāda veida pieņēmumu izdarīšana var izraisīt pārpratumus un var novirzīt sarunu no sliedēm. Tātad, ja jūs mēģināt lasīt starp rindiņām, apstājieties un lūdziet paskaidrojumus. Mudiniet savu partneri atklāti un godīgi izteikt savas domas un jūtas un apņemieties darīt to pašu.

[b]4. Uzziniet, kā sevi nomierināt[/b]

Kad esat par kaut ko ļoti sarūgtināts, jūsu sirds var sākt pukstēt, jūs varat justies karsti, jūs varat sākt svīst. Ķermeņa nomierināšana var palīdzēt nomierināt prātu. Brīvā laika posmā mēģiniet darīt kaut ko nomierinošu. Pastaigājieties, klausieties mūziku, praktizējiet dziļu elpošanu, pasmaržojiet savu iecienīto sveci, ejiet dušā — viss, kas palīdz sirdsdarbības ātrumam palēnināties un asinsspiedienam normalizēties. Labāks regulējums var palīdzēt jums pievērsties diskusijai no līdzsvara, nevis haosa.
...